Lai gan mobilā darbaspēka jēdziens šķiet relatīvi jauns, tā pirmssākumi meklējami jau 1972. gadā, kad bijušais raķešu zinātnieks Džeks Nails (Jack Niles) īstenoja sarežģītu NASA komunikācijas projektu, strādājot attālināti. Pierādot, ka šādam darba modelim ir nākotnes perspektīva, 50 gadus vēlāk darbs ārpus biroja ir kļuvis par vispārpieņemtu praksi – aptuveni 80% darbinieku visā pasaulē nav piesaistīti konkrētai darba vietai.
Mobilā darbaspēka pārvaldība ir īpaši aktuāla tiem darba devējiem, kas pārstāv, piemēram, būvniecības, loģistikas, mazumtirdzniecības vai veselības aprūpes nozari. Gadu gaitā ir strauji audzis darbinieku skaits, kuri strādā attālināti, tāpēc ir svarīgi atpazīt un novērst situācijas, kas var negatīvi ietekmēt uzņēmuma mobilā darbaspēka produktivitāti.
Īpaši pielāgoti risinājumi
Ja, vadot komandu attālināti, esi domājis par tās produktivitāti un izaugsmi, atceries, ka darbu plānošanu uz baltajām tāfelēm vai izklājlapām, kā arī mobilo darbinieku noslogošanu ar papīra veidlapu kaudzēm ir labāk atstāt pagātnē.
Mūsdienās mobilā darbaspēka pārvaldībā tiek izmantoti telemātikas risinājumi, kas atvieglo uzņēmumu ikdienu, uzlabojot komunikāciju ar darbiniekiem, palīdzot sekot līdzi to darba stundām un paveiktajiem uzdevumiem. Lasi tālāk un iepazīsties ar šiem risinājumiem.
1. Nepietiekama darbinieku uzraudzība
Lai sasniegtu izvirzītos biznesa mērķus, katram uzņēmumam ir nepieciešama mērķtiecīga komanda. Tomēr nereti darba vidē saskaramies ar cilvēkiem, kuri savus ikdienas pienākumus veic negodprātīgi. Neatkarīgi no tā, vai tas ir ieradums ieturēt pārāk garus pusdienu pārtraukumus, regulāri kavēt vai vienkārši ieslīgt bezdarbībā, pavirša attieksme pret darbu neļaus sasniegt vēlamo rezultātu. Tāpat nedrīkst aizmirst par darbiniekiem, kuri regulāri sevi pārslogo un pēcāk cieš no izdegšanas.
Lai izvairītos no šādiem gadījumiem, uzņēmumu vadītāji var izmantot vienkāršu darba laika uzskaites rīku, kas aizstāj papīra lapas un nodrošina precīzu ierakstu par katra darbinieka ierašanos darbā un nostrādātajām stundām. Risinājums var noderēt arī tiem, kuri vēlās atvieglot algu aprēķina procesu.
Papildus jāsaprot, ka atrast līdzsvaru starp dažādiem ikdienas pienākumiem ne vienmēr ir vienkārši. Lai gan darba plānošana ir svarīga, pastāv dažādas negaidītas situācijas, kas pieprasa tūlītēju rīcību. Piemēram, ja kāds darbinieks pēkšņi ir apslimis vai iekļuvis sastrēgumā, tev iespējami ātri ir jāatrod aizstājējs, kurš var ierasties uz norunāto tikšanos. Mapon risinājums darba slodzes pārvaldībai ļaus ātri pārskatīt veicamos uzdevumus un sadalīt tos starp darbiniekiem pēc iespējas vienlīdzīgāk un efektīvāk.
2. Papīru kalni un birokrātija
Darbiniekiem, kuri strādā ārpus biroja, bieži vien ir jāatbild arī par dokumentu apriti. Ņemot vērā, ka mobilais darbaspēks gandrīz vienmēr ir kustībā, tas var būt liels izaicinājums. Darbs ar līgumiem, pavadzīmēm vai rēķiniem realitātē nozīmē papīru kaudzes pārvietošanu no vienas vietas uz otru. Tomēr kā būtu, ja mēs savā ikdienā pārstātu izmantot papīru?
Iztiec bez papīra, tintes un nemitīgas drukāšanas – videi draudzīga domāšana var palīdzēt samazināt tava uzņēmuma darbības izmaksas, kā arī nodrošināt optimālu darba plūsmu.
Dokumentu aprites procesu pārcelšana uz digitālu formātu nozīmē to, ka tava komanda vienmēr varēs piekļūt nepieciešamajai informācijai un to viegli pārvaldīt. Vadītāji var izveidot jaunas veidlapas vai izmantot iepriekš sagatavotus veidlapu paraugus Mapon platformā un nosūtīt tās uz darbinieku mobilo lietotni. Digitālo veidlapu risinājums ir jauns un uzlabots veids, kā uzņēmumi var nodrošināt ērtu dokumentācijas apriti.
3. Komunikācijas barjera
Nodrošināt atklātu komunikāciju starp visiem uzņēmuma darbiniekiem var būt sarežģīti – it īpaši tad, ja tavā pārvaldībā ir mobilais darbaspēks. Nevienam nepatīk palikt ārpus informācijas burbuļa, un, tā kā attālināti strādājošajiem darbiniekiem nav iespējas aprunāties ar kolēģiem birojā vai regulāri piekļūt datoram, ir svarīgi panākt, ka informācija tiek nodota visiem.
Mūsdienās mobilā darbaspēka pārvaldība nav iedomājama bez tehnoloģiju iesaistes. Izmantojot pareizos rīkus, tu vari būtiski uzlabot savas komandas savstarpējo komunikāciju un sadarbību.
Lai uzturētu kontaktus ar biroju un izvairītos no kļūdām vai informācijas zuduma, darbinieki var ērti sazināties ar saviem menedžeriem, izmantojot lietotni Mapon GO. Risinājums nodrošina ātru un vienkāršu savienojamību, kā arī uzlabo kopējo biznesa produktivitāti.
Ja vēlies vienkāršot sava mobilā darbaspēka ikdienu un uzzināt vairāk par Mapon piedāvātajiem risinājumiem, ieplāno tikšanos ar kādu no mūsu klientu projektu vadītājiem vai raksti ziņu uz sales@mapon.com.