Liikuva tööjõu mõiste võib tunduda võrdlemisi uudne, kuid tegelikult ulatuvad selle juured 1972. aastasse, mil endine raketiteadlane Jack Nilles leiutas kaugtöö, viies keeruka NASA kommunikatsiooniprojekti läbi täielikult kaugtöö vormis. Täpselt 50 aastat hiljem on kaugtööst saanud uus normaalsus – ligikaudu 80% töötajatest üle kogu maailma kutsutakse nüüdseks lauata töötajateks.
Lauata tööjõu moodustavad peamiselt ehitus-, transpordi-, jaemüügi-, tervishoiu- ja muudes valdkondades tegutsevad isikud. Kaugtöötajate arv on aastate jooksul kiirelt kasvanud ning seega peavad ettevõtted oskama ära tunda olukordi, mis võivad liikuva tööjõu produktiivsust kahjustada, ning õppima neid ära hoidma.
Sihtotstarbelised lahendused
Kui olete mõtisklenud, millist rolli mängivad produktiivsuse ja tööalased edusammud kaugmeeskonna juhtimisel, siis tasub meeles pidada, et kalendrite visandamine valgetahvlitele, graafikute haldamine arvutustabelites ning pabervormide kuhja all vaakuvate välitöötajate lähetamine on jäänud minevikku.
Uute sihtotstarbeliste telemaatikalahenduste esilekerkimine võimaldab lihtsamini lahendada mitmesuguseid probleeme, suhelda meeskonnaliikmetega, uuendada töögraafikuid ja hoida käimasoleval tööl silma peal. Sellest tulenevalt oleme koostanud nimekirja, mis aitab teil tulla toime mitmesuguste töökohas soovimatute olukordadega.
1. Puudulik nähtavus
Ärieesmärkide saavutamise seisukohalt on pühendunud meeskond Teie kõige hinnalisem vara. Ometi peavad ettevõtted sageli rinda pistma töötajatega, kes ei ole sajaprotsendiliselt oma tööle pühendunud. Olenemata sellest, kas tegemist on ebameeldiva kombega teha liiga pikki lõunapause, jääda hiljaks või lihtsalt tööl logeleda, ei toimi nn klaas pooltühi lähenemine tegelikult mitte kellegi jaoks. Teisalt on mõne inimese jaoks probleemiks hoopis pidev ületöötamine, mistõttu põlevad nad lõpuks läbi.
Selliste juhtumite vältimiseks saavad juhid kasutada lihtsat tööajaarvestit, mis asendab paberkujul tööajatabeleid ja tagab iga töötaja kohaloleku ja töötatud tundide täpse arvestuse. Lisaks saavad ettevõtted kasutada lahendust palgaarvestusprotsessi lihtsustamiseks.
Olulist rolli mängib ka tõsiasi, et mitmesuguste vastutusalade igapäevane tasakaalustamine ei pruugi olla alati lihtne. Kuigi graafiku kavandamine on kasulik, võib tulla ette erakorralisi olukordi, kus kohtumine tuleb edasi lükata, kuna töötaja on jäänud liiklusummikusse või haiguslehele. Samuti kipuvad kliendid ootamatult kohtumisi tühistama, mistõttu peate leidma lühikese etteteatamisega asendusvõimaluse. Tõhusa töökoormuse haldamiseks mõeldud Maponi lahendus võimaldab Teil hallata ülesandeid ja jaotada neid töötajate vahel võimalikult õiglaselt ja tootlikult.
2. Rohke paberimajandus
Harjumuslike ülesannete täitmine, eriti paberimajandusega tegelemine, on liikuva töö puhul keeruline. Lepingutega tegelemine, iga täidetud töö kohta allkirjade kogumine ning dokumendihunnikuga ühelt objektilt teisele liikumine võib olla stressirohke. Vahest lõpetame paberi kasutamise igapäevategevustes?
Ei paberile, tindile ja printimisele – roheline lähenemine võib aidata teie ettevõttel vähendada tegevuskulusid ning tagada sujuvama ja paremini korraldatud töövoo.
Digilahenduse juurutamine vormiprotsesside haldamisel tagab, et Teie meeskond saab andmetele alati lihtsasti ligi neid hõlpsasti hallata. Maponi platvormil saate luua kohandatud vorme või kasutada valmismalle ning säilitada neid töötajatele mõeldud rakenduses Mapon GO. Digivormide lahendus on uus ja senisest parem viis teabe edastamiseks ja ettevõtte dokumentide kohaletoimetamiseks.
3. Kehv teabevahetus
Avatud suhtluse säilitamine kõigi ettevõtte töötajate vahel võib olla keeruline ning seda eriti liikuva tööjõu juhtimise korral. Kellelegi ei meeldi teabeahelast välja jääda ning kuna kaugtöötajatel puudub võimalus kontorijutuajamisteks ning neil on piiratud ligipääs arvutile, siis on äärmiselt oluline neid kõige toimuvaga kursis hoida.
Tänapäeval tugineb suhtlus ja koostöö liikuva tööjõuga täielikult tehnoloogiale, mistõttu on õigete tööriistade kasutamine määrava tähtsusega.
Välitöötajad saavad kasutada kontoriga ühenduses püsimiseks ja vigade või teabe kaotsimineku vältimiseks kiirsõnumeid. Mapon GO rakendus võib olla kõigi asjaosaliste järjepideva ja kiire suhtlusprotsessi tagamisel suurepäraseks abimeheks. Lahendus tagab kiire ja lihtsa ühenduse ning aitab lisaks parandada ettevõtte üleüldist tootlikkust.
Kui soovite liikuva tööjõuga seotud protsesse lihtsustada ning saada Maponi lahenduste kohta rohkem teavet, siis võtke julgesti ühendust meie kliendiprojektijuhtidega või kirjutage meile sales@mapon.com.